5 Eylül 2020 Cumartesi

Cinsel Yaşamınızı Renklendirecek İlaç

 
İnsan türünün devamı için, çiftleşmek gerekir. Tüm canlılarda olduğu gibi, insan türünde de çiftleşme vardır ve bu şekilde türlerin devamlılığı sağlar. İnsanlar diğer canlılardan farklı olarak salt dürtüleriyle hareket etmezler. Duygusal ve mantıksal bir süzgeç eşliğinde cinsellik yaşanır. Günlük sorunlar cinselliği etkileyebilir ve ereksiyon problemleri yaşanabilir. Bu da karşı cinsi mutsuz eder. Erken boşalma ciddi bir sorundur. Kadın daha yeni zevk almaya başlarken, erkeğin boşalması kadının tatmin olmamasına sebep olur ve bu durum tartışmalara sebep olabilir. Erkek kendini yetersiz ve eksik hissedebilir. Bu durumlarda bazen geçici de olsa çözüm bulmak gerekir. Bu yüzden ereksiyon hapları kullanılır.

Cinsellik; yemek, içmek gibi doğal bir ihtiyaçtır. Kültürel ve geleneksel etkiler cinselliği tabulaştırmış ya da doğallaştırmış olabilir. Ama ne olursa olsun, her insan cinsel dürtüler hisseder ve cinsellik yaşamak ister. Duygusal ve mantıksal süreçte cinsellik yaşayan insanlar, cinselliği farklı boyutlara taşırlar ve psikolojik sorunların etkileri cinsel yaşamlarına da yansır. Özellikle erkeklerde ereksiyon problemleri yaşanabilir. Eğer şeker hastalığı gibi hastalıklar nedeniyle sertleşme problemi gibi bir sorun yoksa ereksiyon problemi çiftler için kâbusa dönebilir. Ereksiyon olmayınca cinsel birleşme de gerçekleşmez. Bu yüzden erkekler ereksiyon hapı kullanmayı tercih edebilir. Bu durumda soruna geçici de olsa çözüm bulunabilir. Çiftlerin cinsellikten keyif alarak haz almaları gerekmektedir. Her iki taraf içinde bu durum sıkıntıya neden olmaya başladığında, her konuda stres yaşanmasına sebep olur. Günlük hayata da etkileri olan cinsel sorunlar, huzursuzluk yaşanmasına neden olmakla birlikte çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına da neden olabilir. 

Ereksiyon hapı hangi durumlarda kullanılır?

- Stres ve diğer psikolojik etkenler yüzünden ereksiyon olamayanlar,

- Erken boşalma problemi yaşayanlar ve partnerlerini mutlu etmek isteyenler,

- Ereksiyon olamayan kişiler

Toplum içinde hafta sonu hapı denen vega 100 mg gibi ereksiyon ilaçları vardır. Bu haplar stres ya da diğer faktörlerden kaynaklanan ereksiyon problemleri için birebirdir. Cinsel performansı olumlu yönde arttırırlar ve gerçekten de hafta sonunu kurtarmanızı sağlayabilirler. Ancak yan etkileri olabilir. Yüz kızarması, terleme gibi yan etkiler sık görülmekle birlikte, 4 saatten uzun süren ereksiyon halinde doktora danışmak gerekebilir. Penise hızla kan gitmesini sağlayan bu ilaçlar, yarım saat içinde etkisini gösterir ve daha kolay uyarılma sağlar. Bir çok erkek tarafından tercih edilen bu haplar doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Birçok farklı çeşidi olan ereksiyon hapları, doktor tavsiyesiyle de kullanılmaktadır.

Ereksiyon hapları, erken boşalma sorunu yaşayan erkekler için adeta bir kurtarıcıdır. Ayrıca cinsel organda büyüme gibi bir etki yarattığı düşünebilir ancak tam bir sertlik yarattığı için, büyük gibi görünmesinden kaynaklanır. Cinsel hayatı rutin ve sıkıcı hale gelmiş kişiler de partnerlerini şaşırtmak için kullanabilirler. Yorgunluk, stres ve isteksizlik gibi durumlarda da kullanılan ereksiyon hapları 2 ya da 4 adet olarak satılır. Bazı kişiler bütün bir hapın yarısını kullanırlar ve alkolle birlikte alınmaması tavsiye edilir. Baş ya da sırtta ağrı yapabilir ama bu durum geçicidir.

 

Ereksiyon haplarının bitkisel olanları da vardır ve sıkça tercih edilmektedir. Ürolog tarafından reçete edilen çeşitleri yardımcı ilaçlarla desteklenebilir. Ereksiyon olmayı kolaylaştıran bu haplar, mutlaka sağlık bakanlığı onaylı olmalı ve eczanelerden alınmalıdır.

 

Sağlıklı bir cinsel hayat için, sağlıklı beslenmek gerekir. Sigara gibi kötü alışkanlıklar cinsel sorunların yaşanmasına neden olur ve ereksiyon problemleri yaşanabilir. Ayrıca ereksiyon ilaçlarını sağlıklı kişilerin kullanması gereksizdir. Sağlıklı kişilerde baş ve bel ağrıları, aşırı sıcak basması gibi etkiler yaşanabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.