26 Haziran 2020 Cuma

Erken Boşalma Tedavisi
Cinsel ilişki, kadın ve erkek arasındaki uyumu doğrudan etkileyen bir durum olduğundan dolayı, her iki taraf da cinsel ilişki esnasında sağlıklı ve başarılı olmak istemektedir. Cinsel ilişki esnasında erkeklerin yaşadığı en büyük problem erken boşalmadır. Sağlıklı ve tatmin edici bir ilişki geçirebilmek amacıyla karşı tarafı mutlu edebilmek çok önemlidir. Erken boşalma sorununda, kadının cinsel anlamda zevk almasına müsaade edilmediği için büyük bir sorun olmaktadır. Bu sorun kadın-erkek ilişkilerinde çok büyük bir sorundur. Hatta ve hatta bu sebepten ötürü son bulan evlilikler de olmaktadır.

Bu problem her yaşta ve her kişide ortaya çıkabilecek cinsten bir problemdir. Genel olarak sistemi kontrol edememekten kaynaklanır. İnsanlar eğer düzenli bir cinsel hayat içerisinde iseler, 1 aylık bir süre içinde erken boşalma durumunu yenmek zorundadırlar. Eğer bu 1 aylık süre içinde bu durum aşılamıyorsa, tedavi yöntemlerine başvurulmalıdır. Çünkü cinsel anlamda ilk ilişki yaşayan insanlarda heyecan ve benzeri durumlardan dolayı erken boşalma olabilir. Ama bu durum süreklilik arz ediyorsa, ciddi bir sorundur ve tedavisi en kısa sürede yapılmalıdır. Aynı zamanda erken boşalma sorunu var diyebilmemiz için cinsel bir ilişki düzeni şarttır. Yani kişilerin mastürbasyon yaşamlarına bakarak erken boşalma sorunu vardır diyemeyiz.

Erken boşalma tedavisi için en sık kullanılan yöntemlerin başında ağızdan alınan ilaçlar gelmektedir. Geciktirici ürünler olarak adlandırılan bu ürünler, tablet şeklinde kullanılmaktadır ve genel olarak başarılı bir etki yaratmaktadır. İlaçların kullanılmasının ardından yaklaşık 5-10 gün içerisinde sonuç almaya başlarsınız. İlaçların kullanıldığı ilk haftalarda yorgunluk, bulantı, terleme gibi sorunlar ortaya çıkabilir ve genel olarak bu durumlar normal karşılanır. Kullanımdan sonraki 3-4 hafta içerisinde bu yan etkiler de azalarak ortadan kaybolmaktadır. Tedavilerin genel olarak bilinen tek olumsuz yönü de budur. Bunun yanı sıra kişilerin sağlık açısından çeşitli sorunları var ise, bu ilaçlar kesinlikle doktor kontrolünde alınmalıdır. Sürekli olarak kullanılan başka ilaçlar da varsa, doktor kontrolüne başvurulmalıdır. Örneğin bir kalp ilacı kullanan birinin, geciktirici ürünleri sürekli olarak kullanması daha ciddi yan etkiler doğurabilir. Bu yüzden bu süreç içerisinde doktor kontrolleri çok önemlidir. Onaylanmayan cinsel ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra antidepresan ilaçlar da erken boşalma sorununa önemli çözümler getirebilmektedir. Bu ilaçların kullanımı da kişilerin erken boşalmasını önleyebilir.

Geciktirici Spreyler


Erken boşalma konusunda uygulanan bir diğer yöntem de spreylerin kullanımıdır. Bu ürünlerden biri de stag 9000 geciktirici sprey ürünüdür. Son derece başarılı etkileri olan bu ürün sizlere en az 15 dakika gibi bir zaman kazandıracaktır.  İlişki öncesinde penise sürülerek kullanılır. İlaçlar peniste bir duyu kaybına yol açarak erken boşalmayı önler. Ağızdan alınan ilaçlardan sonra, bu yöntem de çok sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Erken boşalmadaki tüm ilaç tedavileri esnasında çok dikkat etmek gerekmektedir. Ancak stag 9000 tamamen bitkisel olduğundan bir sakınca içermez

Erken boşalma durumlarında ilaç tedavisinin yanı sıra psikolojik tedavinin önemi de büyüktür. Çünkü, erken boşalma sorununun büyük bir çoğunluğu psikolojik kaynaklı da olabilmektedir. İlişki konusundaki acemilik, korku, stres ya da partneriyle anlaşamama gibi sorunlar da erken boşalmaya yol açabilir. Bu noktada özellikle stres ve heyecan durumuyla baş edebilmek çok önemlidir. Bu konudaki uzman kişilerden psikolojik olarak bir destek alabilir, stres ve heyecanınızı yenebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki, erken boşalma da sağlık ile alakalı bir sorundur ve ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bireylerin bu bilinçle hareket etmesi ve öncelikle kendilerinde bu hastalığın var olduğuna inanmaları gerekmektedir. Ardından da saydığımız tedavi yöntemlerini deneyebilirler.

Erken Boşalan Erkeklere Tavsiyeler


Erken boşalma durumu cinsel ilişki esnasında bir erkeğin yaşayabileceği en büyük problemlerden birisidir. Ama unutmamak gerekir ki, bu durum tamamen bir sağlık sorunudur. Yani bu sorunu kişisel olarak algılayıp kendi psikolojimizi olumsuz etkileyecek şekilde algılamamalıyız. Bu durumda hastalığın tedavisi konusunda da sorunlar yaşayabiliriz. Bu yüzden erken boşalan erkeklere tavsiyeler noktasındaki en büyük tavsiyemiz, sorunu farkına varıp gerektiği yerde terapist desteği de almaları olacaktır. Çünkü bu sorunun önüne geçilmediği durumlarda cinsel hayatımızı çok olumsuz yönde etkileyecektir. İlişki esnasında partnerimizi tatmin edemeyecek ve başarılı bir ilişki geçiremeyeceğiz demektir. Geciktirici eczane ürünleri le soruna çözüm bulmak oldukça kolaydır.

Erken boşalma sorunu erkeklerde tam olarak hayatlarını yansıtmaktadır. Bu problemler karşılaşan insanlar genel olarak kendi hayatlarında da aceleci insanlar olmaktadır. Bu durum bilimsel olarak da açıklanmaktadır. Erken boşalan insanlar günlük hayatta da hızlı araba süren, hızlı yemek yiyen ve hızlı konuşan tipler olmaktadır. Kendinizde bu sorunun olduğuna inandığınız an öncelikle kendiniz birtakım yöntemler deneyerek sorunu aşabilirsiniz. Bu yöntemlerden fayda görmediğinizi anladığınız andan itibaren ise çeşitli ilaç tedavilerine ve doktor kontrollerine gitmek durumundasınız. İlk aşamada evde kendi başınıza çeşitli mastürbasyon egzersizleri, pozisyon değiştirme, yer değiştirme, dur-başla yöntemi gibi etkinlikler deneyebilirsiniz. 

Erken boşalma sorununuz ciddi bir seviyede değilse, bu yöntemlerle de bunu aşabilirsiniz. Erken boşalma sorunlarının yine büyük bir sebebini psikolojik nedenler oluşturmaktadır. Kişiler çeşitli stres, heyecan ve kaygı durumları içinde bulunduğundan dolayı da erken boşalma sorunu yaşamaktadır. Bu noktada kaygı ve heyecanı yaşamak için en doğru yöntem terapistlerdir. Bu noktada bilinçli düşünerek bir terapistten yardım almanız da fayda vardır. Çünkü psikolojik temelli sorunlara çözüm bulunamadığı zamanlarda, bilinçaltımızda yerleşerek iler ki yaşlarımızda da bizi etkilemektedir.

Erken boşalma konusundaki en büyük tavsiyelerimizden birisi de kendi başınızda yaptığınız zararlı ve sağlıksız yöntemleri denememeniz olacaktır. Bazı bitkisel ilaçlar günlük olarak sizlere fayda sağlasa da, sorunu kalıcı olarak çözmeye yardımcı olmamaktadır. Bu noktada doktor önerisi ile kullanacağınız ilaçlar soruna büyük ölçüde çözüm getirecektir. Geciktirici spreyler olarak bildiğimiz bu ilaçları doktorunuzun önerisi ile kullanarak, erken boşalma sorunuyla mücadele edebilirsiniz. Genel olarak büyük bir yan etki yaratmayan bu ilaçları, doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız durumunda herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Geciktirici krem ürünleri de tercihlerinizden biri olabilir. İleri seviye geciktirici ürünlerden olacaktır. Kullanacağınız bu ilaçlar size etkili bir cinsel ilişki yaşantısı sağlayacaktır.

Erken boşalma sorunlarının sebepleri bilimsel olarak fizyolojik ve psikolojik nedenlere bağlansa da, bu sorunun nedeni %99 gibi bir istatistikle psikolojik olmaktadır. Yani erken boşalma sorunları genel olarak kişilerin fizyolojik yapıları gereği ortaya çıkmamaktadır. Genelde çeşitli psikolojik etkenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu noktada ise hem terapist kontrolü ve bunun yanında kullanacağınız geciktirici haplar sayesinde sorunu kökünden halledebilirsiniz. Yine hepsinden önce tekrardan unutmamak gerekir ki bu sorun tamamen sağlıksa bir sorundur. Özellikle toplumumuzda erkekler bu sorunu genel olarak kişisel algılamaktadır. Toplum içinde de bu kişiler iktidarsız olarak adlandırılmaktadır. 

Bu sorun herkesin karşılaşabileceği cinsten bir sorundur. Bu nedenle toplum algısına yenik düşerek sorunu kişiselleştirmemeliyiz. Sorunu bu şekilde algıladığımız durumlarda genelde sağlıksız ve zararlı yöntemler denemeye çalışmaktayız. Bu da sorunu kalıcı olarak tedavi etmeye yetmemektedir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için öncelikle erken boşalma sorunumuzu kabul etmeli ve bir uzman yardımı almalıyız. Doktorun önereceği çeşitli ilaçlarla birlikte de bu sorunu kısa bir sürede aşabileceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.